Pretekárska činnosť

Pretekárska činnosť 2022

V januári sa Marcel Košár zúčastnil skialpových pretekov “Noc tuleních pásov” vo Valčianskej doline. Spolu so synom Dominikom obsadili 2. miesto v kategórií mužských dvojíc. Výsledky zatiaľ nie sú zverejnené na webe.

Pretekárska činnosť 2021

Počas zimnej sezóny 2020/2021 sa podarilo členke nášho oddielu, Vierke Červenkovej, o vynikajúce výsledky v lyžovaní. Podľa štatistík skiline dosiahla zlyžovaných vertikálnych 1 091 425 km. Normálnych km, t.j. kilometrov na diaľku cca 9 000 km. Umiestnila sa tak na 1. mieste ako najlepšia účastníčka za Východnú Európu a 31. vo svete bez ohľadu na vek a pohlavie. Výsledky zo skiline štatistiky viď foto.

Počas letnej sezóny sa Vierka vydala na prechod Pyrenejí, kde sa jej podarilo prejsť väčšiu časť trasy, s výsledkom 455 km na diaľku a 23 000 výškových metrov (foto a popis trasy viď v časti Fotogaléria).

Filip Košár pokračoval v bežeckých súťažiach. V máji sa zúčastnil pretekov City Trail v Starom Smokovci. Ide o prvé preteky zaradené do bodovanej série Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR. V celkovom hodnotení sa Filip umiestnil na 7. mieste: Výsledky Muži – Abs. poradie V októbri sa zúčastnil Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, kde sa umiestnil v kategórii Muži – Polmaratón na 42. mieste: Výsledky MMM 2021

Pretekárska činnosť 2020

Počas zimnej sezóny 2019/2020 sa Kristína Rovderová zapojila do zimnej výzvy Doby Tatry – zdolať 6 tatranských chát za 3 mesiace. Doplnila si tak zbierku medailí po letnej výzve – zdolať 6 štítov za 3 mesiace. Aktuálne výzvy možno sledovať na webe Doby Tatry / Dobry hory (aktuálny web nutné vyhľadať cez google). Posledný februárový deň patril XII. ročníku Memoriálu Jozefa Krišandu v Olcnave, na ktorom sa zúčastnili viacerí členovia nášho oddielu. Daliborovi aj Filipovi patril tento rok stupeň víťazov a tak srdečne gratulujeme k výsledkom. Kategórie behu. Vo vedľajšej kategórii bol ocenený náš člen Jožko Hrubovčák za najlepšieho diváka pretekov s najlepším rapkáčom. Po dlhšej prestávke a zrušení/preložení pretekov kvôli vírusu covid-19 sa zúčastnil náš člen Filip Košár  bežeckých pretekov – 3. ročníka Lomnickej desiatky v júni 2020. Výsledky možno pozrieť tu. V rámci letnej sezóny sa Kristína Rovderová opäť zapojila do výzvy Doby Tatry a úspešne zdolala 15 štítov Tatier za 3 mesiace (9 štítov v Západných Tatrách a 6 štítov vo Vysokých Tatrách).

Pretekárska činnosť 2019

Vo feburári reprezentoval náš oddiel Marcel Košár v skialpových pretekoch Rallye Červenec – 2. kolo SP v skialpinizme v Západných Tatrách, kde sa mu podarilo obsadiť krásne 3. miesto na krátkej trati 1200 v.m. Výsledková listina 2019.

Rovnako Marcel Košár reprezentoval oddiel vo februárových pretekoch Malinô Brdo Night Skialp Challange o Slovenský pohár v skialpinizme – 9.ročník. V kategórii Muži OPEN C obsadil 7. miesto. Výsledková listina 2019.

Koncom februára sa konal XI. ročník Memoriálu Jozefa Krišandu v Olcnave, na ktorom sa zúčastnili viacerí členovia oddielu. V kategórii Chlapci 900 m (2 kolá) sa umiestnil náš Dominik Košár na 1. mieste a Miško Vernarec v kategórii Chlapci 1 350 m (3 kolá) na 2. mieste. Výsledková listina 2019.

Predposledný marcový víkend reprezentoval náš oddiel Dalibor Košár v preteku Podtatranský krosový polmaratón vo Svite. Na dĺžke trate 22,4 km čakalo pretekárov 600 m prevýšenie. Výsledková listina 2019. Ako organizátori hovoria, PomléRun je podujatie, na ktorom by nemala chýbať žiadna športovo založená rodina, či jednotlivci. Náš oddiel reprezentoval v májovom 7. ročníku preteku, v kategórii Hlavný beh, Filip Košár. Výsledková listina 2019 V júni 2019 reprezentoval oddiel opäť Filip Košár na XIV. ročníku Behu na chatu pri Zelenom plese, kategória Muži A. Dĺžka trate: 7 700 m, prevýšenie 636 m. Výsledková listina 2019

Roháčsky triatlon je jeden z najstarších triatlonov na Slovensku. Tento rok sa uskutočnil jeho okrúhly 30. ročník, na ktorom nás reprezentovali Dalibor a Filip Košárovci. Obom gratulujeme k skvelému 2. miestu vo svojej kategórii. Filip Košár obsadil 2. miesto aj v celkovom hodnotení. Výsledky čoskoro na oficiálnej stránke: Výsledková listina 2019

V Tatrách sa koná unikátna séria pretekov pozostávajúca z 5 častí – behov rôznej náročnosti. Dalibor Košár sa zúčastnil všetkých 5 pretekov série. Viac informácií o behoch na oficiálnej stránke Tatry v pohybe.

Na záver sezóny sa Dalibor a Filip Košárovci zúčastnili 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Obaja súťažili v kategórii Polmaratón – muži. Výsledky sú zverejnené na oficiálnej stránke: Výsledková listina 2019
Zhrnutie celkových výsledkov Dalibora Košára a Filipa Košára za rok 2019:

Pretekárska činnosť 2018

V trojkráľovú sobotu sa uskutočnilo tradičné podujatie Noc Tuleních pásov vo Valčianskej doline. Z našich členov reprezentoval oddiel Marcel Košár, ktorý sa umiestnil na 2. mieste v kategórii Štefeta muži. Výsledková listina 2018.

Vo februári sa piati naši členovia Košárovci zúčastnili okrúhleho X. ročníka Memoriálu Jozefa Krišandu v Olcnave. Gratulujeme všetkým k úspešným výsledkom. Výsledková listina 2018.

Posledný marcový deň reprezentoval náš oddiel Marcel Košár na Veľkonočnom skialpe vertical Malinô Brdo a obsadil skvelé 3. miesto vo svojej kategórii. Výsledková listina 2018.

Celkové výsledky Dalibora Košára a Filipa Košára za rok 2018: